środa, 31 lipca 2013

[MyBB] „Odebrałem sobie admina” – Przypadek? Nie sądzę

Nie jest tajemnicą, iż pełnię funkcję moderatora na forum polskiego supportu skryptu MyBB. Ogólnie jest to robota przyjemna – ekipa jest towarzyska, a będąc jej członkiem można się wiele nauczyć, zarówno o samym MyBB, jak i o innych rzeczach z dziedziny programowania czy prowadzenia własnego serwisu.
Jednak czasami przeglądając wątki na forum, nie trudno się nie zirytować lub po prostu westchnąć, gdy widzi się po raz kolejny wątek o problemach, które były wałkowane dziesiątki razy i były wyjaśnione w sposób bardziej niż wyczerpujący. Takim często wałkowanym i wciąż odkopywanym problemem jest odbieranie sobie dostępu do Panelu Administracyjnego przez adminów forów.
Ja rozumiem, nie od razu Rzym zbudowano i nie każdy musi od razu umieć się obchodzić ze skryptem, ale jak Boga kocham, czasami mam wrażenie, że wielu dzisiejszych webmasterów nie posiada umiejętności czytania ze zrozumieniem czy logicznego myślenia. O ile można komuś wybaczyć to, że nieumyślnie zmodyfikował domyślne grupy użytkowników i pozmieniał im uprawnienia, bo nie wiedział, że grup domyślnych ruszać się nie powinno, to świadoma zmiana grupy swojego użytkownika z administratora na coś innego lub odznaczenie w opcjach swojej grupy 'Użytkownicy tej grupy mają dostęp do panelu administratora' powoduje już otwarcie się noża w kieszeni.
Jak można być tak ograniczonym i nie przewidzieć konsekwencji tak wymownego działania? – Nie wiem, ale uważam iż fakt, że niektórzy użytkownicy odbierają sobie dostęp do ACP, nie jest przypadkowy. Moim zdaniem to wszechświat daje takim osobom jasno do zrozumienia, że skoro sami uniemożliwiają sobie administrację, to za adminowanie forów się brać nie powinni :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz